leczenie nerwicy Warszawa, bezpłatna terapia grupowa Warszawa

Leczenie depresji

leczenie depresji

W leczeniu depresji stosuje się psychoterapię oraz łączenie farmakoterapii i psychoterapii. Ograniczenie się do farmakoterapii może mieć negatywne konsekwencje, ponieważ leki nie likwidują przyczyn depresji, nie dają możliwości zrozumienia siebie i odkrycia tego co doprowadza smutku, niechęci, przygnębienia. Terapia przywraca możliwość kontroli nad własnym życiem i odnalezienia w sobie zasobów do zmiany.

Badania pokazują, że terapia psychologiczna oprócz efektów w postaci zmian w myśleniu, emocjach i rozumieniu siebie powoduje również zmiany na poziomie neuroprzekaźników w mózgu.

Wartościową metodą pracy dla osób z depresją jest psychoterapia grupowa w małej grupie analitycznej. Skuteczność terapii w małej grupie analitycznej wiąże się to z podstawową wiedzą o człowieku, że rodzimy się, rozwijamy i dorastamy w grupie – także psychicznie, a terapia w małej grupie analitycznej umożliwia, aby „narodzić się” na nowo i uporać z cierpieniem.

Więcej o analizie grupowej:

http://www.ctpsyche-medical.pl/dorosli/psychoterapia-grupowa-analiza-grupowa/analiza-grupowa/

Czynniki terapeutyczne w analizie grupowej:

http://www.ctpsyche-medical.pl/dorosli/psychoterapia-grupowa-analiza-grupowa/czynniki-terapeutyczne-w-analizie-grupowej/