leczenie nerwicy Warszawa, psychoterapia Warszawa

Leczenie zaburzeń nerwicowych

leczenie zab nerwicowychLeczenie nerwicy:

U podłoża każdej nerwicy leży neurotyczna osobowość, czyli taka, która jest rozdzierana wewnętrznymi konfliktami.

Wynikają z czynników kulturowych i rodzą się na bazie wyizolowania, bezradności, strachu i wrogości.

Ich celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo, a przymusowy charakter wynika z kryjącego się za nimi lęku.

Konflikty wewnętrzne można rozwiązać tylko poprzez zmianę tych aspektów osobowości, które doprowadziły do ich powstania.

Ponieważ nerwica to struktura obronna nadbudowana wokół konfliktu podstawowego to głównym zadaniem terapii jest analiza całej nerwicowej struktury charakteru.

Badania naukowe nad skutecznością leczenia zaburzeń nerwicowych (porównanie grup badawczych uczestniczący w psychoterapii z grupą pacjentów leczonych tylko farmakologicznie) wskazują na psychoterapię jako najskuteczniejszą forma pomocy.

Efekty terapii w postaci poprawy funkcjonowania i zlikwidowania objawów pojawiają się nie tylko w trakcie trwania psychoterapii, ale również utrzymują się najdłużej po zakończeniu oddziaływań terapeutycznych.

W grupie badanej największe korzyści odnosiły osoby z zaburzeniami nerwicowymi. W świetle wyników badań nad skutecznością psychoterapii, w leczeniu nerwicy bardzo dobre efekty daje zarówno analityczna psychoterapia grupowa jaki i indywidualna terapia psychodynamiczna .

W Centrum Terapii Psyche – Medical terapię psychoanalityczną (grupową i indywidualną) prowadzą: mgr Mariola Dumicz, mgr Anna Górska, mgr Żaneta Grabarek, mgr Joanna Sekuła, mgr Gabriela Żurman.

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń: 726 828 032